Milyen fontos szerepe van a vérkeringésnek?
Testünk sejtjei csak akkor működnek megfelelően, ha oxigént és tápanyagokat kapnak, valamint a működésük során keletkező fölösleges salakanyagoktól megszabadulnak. A vérkeringés pontosan ezt a feladatot látja el: friss, oxigén- és tápanyagdús vért visz a sejtekhez, és elhasználódott, szén-dioxiddal és salakanyagokkal telített vért szállít el tőlük. Emellett a hormonok is a véren keresztül érik el a célsejtjeiket és szabályozzák azok működését.
A vér sejtes elemekből (vörös- és fehérvérsejtek, vérlemezkék) és plazmából áll, és az érrendszeren (artériák, vénák, kapillárisok) keresztül áramlik. A keringés motorja a szív, amely folyamatos ritmikus összehúzódásával fenntartja a vér áramlását.
A keringési zavar kialakulhat gyorsan és lassan is. Az átmeneti vagy tartós zavar testünk különböző részein alakulhat ki, a rossz vérkeringés érintheti a végtagokat, de az agyat és a szívet is. A keringés zavarának súlyos, akár életveszélyes következményei lehetnek, az idegek és szövetek károsodásához, demenciához, szívkoszorúér-betegséghez, stroke-hoz, szívrohamhoz, mélyvénás trombózishoz és tüdőembóliához is vezethet.
Láb vérkeringés: tudatosan, természetesen javíthatod!
Összefoglalva tehát kijelenthetjük, hogy a láb vérkeringéséről soha nem szabad megfeledkeznünk, életkortól, egészségi állapottól függetlenül kiemelt figyelmet kell fordítanunk rá. Szerencsére az alsó végtagok keringését (és a teljes testét is!) tudatos, természetes lépésekkel tudjuk támogatni. A láb keringési zavarának megelőzésében, kezelésében is segít a vér áramlását serkentő testmozgás, helyes táplálkozás, megfelelő folyadékpótlás, dohányzás elhagyása, stresszcsökkentés és masszázs – csak hogy a legfontosabbakat említsük.
Mindemellett számos gyógynövény napi szedésével is javítható az alsó végtagok keringése. Ezt tudományos vizsgálatok is bizonyították olyan hatóanyagoknál, mint a ginkgo biloba, ginzeng, fokhagyma, gránátalma és galagonya.
https://www.youtube.com/watch?v=qYqaF9JjrY0