Fáradtság, fejfájás, hízás, menstruációs panaszok - ezek a hétköznapi tünetek súlyos hormonális betegségre is utalhatnak. Minderre a magas kortizolszint figyelmeztet.A kortizol a mellékvesék által termelt stresszhormon,amely fontos szerepet játszik a szervezet stresszválaszának szabályozásában.A kortizolszint emelkedése stressz,fizikai aktivitás vagy betegség következménye lehet.A normális kortizolszint ingadozik a napszakok során,a legmagasabb reggel és általában leghosszabb ideig alacsony éjjel.

A Tantrikus masszázs egyfajta beavatás,amely során a tudatosság és az energia átalakító erejének köszönhetően összeköttetésbe kerülünk lényünk mélyebb valóságával. A spirituális gyógyászat napjainkban a nonverbális gyógyító módszerek segítségével történik. Érintés és zeneterápiával visszaállítjuk a testben a belső harmóniát,szeretetnyelvek egyike a testi érintés ahol a terapeuta a diszharmonikus energiamezőt kapcsolja össze a páciens tudatalattijával. Namaste
2024. április 17., szerda
Támogasd a kortizolszinted!
Magas kortizolszint esetén ezeket a tüneteket tapasztalhatod:
* Fokozott stresszreakciók és szorongás
* Fokozott étvágy és testsúlygyarapodás, különösen hasi elhízás
* Izomgyengeség és csökkent izomtömeg
* Magas vérnyomás
* Csökkent libidó
* Bőrproblémák, például akne vagy bőrkiütések
* Emésztési problémák, például gyomorfájdalom vagy puffadás
* Gyakori fertőzések vagy lassú sebgyógyulás
* Csökkent mentális éberség és memória
A kortizol a mellékvesekéregben termelődő szteroid, ha szintje a vérben magas, az a mellékvese működési zavarára utal. A mellékvese a vesék felső csúcsán helyet foglaló páros szerv, melynek kérge a hormonrendszerhez, míg velője inkább az idegrendszerhez tartozik. Szteroidokat termel, melyek az anyagcserét, a szexuális folyamatokat és a víz- és ionháztartást szabályozzák.
Ha kevés a kortizol szint az sem jó.
Leginkább tavasz kezdetén panaszkodnak sokan enyhe depresszióra, fáradtságra. Azonban, ha a probléma tartósan fennáll, érdemes kortizolhiányra is gyanakodni, mely napjainkban egyre több embert érint.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése